Wind & Wuthering

OLYMPUS DIGITAL CAMERA    Wspominałem już o samotnym drzewie ale nie pisałem jakie mogą być związane z tym skojarzenia. Motyw samotnego drzewa otwiera kolejną składową Fotosfery – Muzosferę.

Będę tu pisał nienachalnie o dźwiękach, które na zawsze wbiły się w moje wnętrze. Zaczynam zatem od płyty, na której okładce (na awersie) znajduje się na tle mało optymistycznego krajobrazu, duże samotne drzewo z obfitym listowiem. Na rewersie okładki okazuje się, że drzewo jest całkowicie „gołe”, składające się z samych konarów i gałęzi, a rzekome liście to ptaki, które z niewiadomych przyczyn podniosły się do lotu. Cała okładka to złudzenie przeplatane z realnością. Podobnie jest z motywem samej muzyki – jest tam i iluzja, i rozczarowanie, i szczęście i nieszczęście w miłości, i niewinność zmieniająca się w doświadczenie życiowe. Genesis wydało tę płytę 1 stycznia 1977 roku i do dziś jest ona dla mnie kanonem muzyki. Polecam odświeżyć znajomość tej płyty tym, którzy znają twórczość Genesis, a tych co ich nie znają zachęcam do pięknej podróży po niezwykłych dźwiękach.
Samotne drzewo jest jednym z moich ulubionych motywów fotograficznych. Będę na stronach Fotosfery zamieszczał takie zdjęcia.
Zacznę jednak od linka do jednego z najciekawszych zdjęć (którego nie jestem autorem) z tym motywem: http://www.swiatobrazu.pl/fotografie/galeria/zdjecie/uzytkownika/o9m9o3bkag

Jeden komentarz

  1. No super.Nie jest łatwo znaleźć takie drzewo.Miejscowość Rożental mi się przypomina z najbliższych okolic.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s