Kolejowy start

OLYMPUS DIGITAL CAMERASobota – 12 kwietnia 2014 roku. Dzień wyjątkowy, bo w większości spędzony w wagonie pociągu Ko-Piernik. Tego dnia widziałem rekordową liczbę fotografujących ludzi. To była setka, jeśli nie tysiące. Jeszcze nigdy nie widziałem tyle odpalonych aparatów, tylu modeli, rodzajów – od smatrfonów, przez zwykłe kompakty, bezlusterkowce, APS-C do pełnej klatki, z nadłuższymi obiektywami świata. Ko-Piernik to sprawił…!

W taki oto sposób pojawia się na Fotosferze pierwszy wpis o tematyce kolejowej. Kolej ma w sobie coś romantycznego (oczywiście jeśli wyłączymy z tego biznes, politykę, związki zawodowe, UTK, itp…). Kolej jest ze mną, a ja przy niej, od 30 lat. Postaram się, aby na Fotosferze była ona troszkę tajemnicza, przyjazna, nietuzinkowo pokazana ….

A dołączone zdjęcie? Wnętrze parowozu Ol49, spalającego dziennie ok 3 ton węgla i zamieniającego w parę ok 30 metrów sześciennych wody. Na zdjęciu służbowy rozkład jazdy maszynisty zawieszony wśród wielu mierników, liczników, kranów, zaworów i innych nieodgadnionych, tajemniczych przyrządów.
OL49
OL49, OM-D E-M1, 64mm, f/3.5, s 1/10

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s