Warsztaty Fotografii Podróżniczej OLYMPUS z Marcinem Dobasem

Nareszcie do Torunia dotarł ze swoimi warsztatami mój ulubiony fotograf – Marcin Dobas. Nie mogłem ominąć tego wydarzenia i oczywiście z wielką radością i zainteresowaniem wysłuchałem Jego wykładów na temat fotografii przyrodniczej. Bardzo dobrze poprowadzone wykłady uzupełnione zostały fachowymi radami i prezentacją sprzętu Olympusa, Eizo, Genesis i Hoya (aparaty, obiektywy, lampy, filtry, monitory stosowane do fotoedycji). Marcin Dobas jest jednym z pierwszych zawodowych fotografików, który dla aparatów bezlusterkowych zrezygnował całkowicie z lustrzanek. Jestem zwolennikiem takiego trendu i sam przesiadłem się z Nikona D700 na Olympusa OM-D E-M1.

Mistrz Marcin podzielił się z uczestnikami warsztatów pakietem fachowych porad, wynikających z Jego własnych doświadczeń, prezentując przy okazji wspaniałe zdjęcia. Co ważne Jego emanująca pasja fotograficzna, otwartość, dobry kontakt ze słuchaczami dodał spotkaniu wiele pozytywnych walorów. Czas przeznaczony na warsztaty minął niepostrzeżenie, ale sporządzone notatki i wspomnienia zostaną na dłużej…
Jeszcze w tym roku ma ukazać się książka o charakterze albumowym autorstwa Marcina Dobasa p.t. „FOTOWYPRAWY”  – polecam tę publikację! Zachęcam również do odwiedzin strony Fotografa http://www.dobas.art.pl.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s