Moja stacja

Dziś nareszcie odwiedziłem moją stację Toruń Główny. Piszę moją, bo prawie dziesięć lat byłem jej gospodarzem i współgospodarzem. To, co się teraz stało było zawsze naszym marzeniem, lecz niestety nieosiągalnym. Wiadomo – brak kasy!!! Już w połowie lat 90-tych powstał zalążek planów modernizacji, które w wielu elementach pokrywają się z tym, co obecnie wykonano. Cały kompleks dworcowy prezentuje się pięknie, choć trudno nie zauważyć śladów niedoróbek. Szkoda, że na piętrze, gdzie kiedyś mieścił się mój gabinet, pomieszczenia świecą pustką. Szkoda też, że nie będą one służyć toruńskiej, wspaniałej kolejarskiej Braci.
Wrażenie robi podziemny ciąg komunikacyjny, który jednak można było wykonać, wbrew ówczesnym opiniom budowlańców, że nie będzie można się przebić na drugą stronę dworca z powodu pozostałości pod ziemią starych fragmentów nieistniejących już zabudowań. Dobrze się stało, ponieważ zniknęło bardzo niebezpieczne przejście dla pieszych w poziomie szyn pomiędzy peronem 2 i 1.
Jedno się tylko nie zmieniło na dworcu (oczywiście od chwili opuszczenia zawodowo tego miejsca przeze mnie) – brud i nieporządek!!!
Dołączam dwa zdjęcia:

 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s