Postawa negatywna (1)

Nawiązanie do Cytatu_28

Zjawiskiem wręcz niesamowitym jest to, że nasze umysły potrafią zamieniać w fizyczną rzeczywistość nasze myśli. Jeśli jesteśmy w przededniu ważnego egzaminu, a w umyśle zdającego kotłują się myśli: “nie dam rady, nie zdam” – to nie zda… Jeśli skoczek stoi przez tyczką zawieszoną bardzo wysoko, ale będącą w jego fizycznym zasięgu i wmawia sobie: “nie dam rady przeskoczyć” – to nie da rady… Jeśli ktoś powtarza sobie, że nigdy nie będzie miał szansy na wielki biznes i nie stanie się przez to bogaty, to będzie żył w stagnacji bez szansy na rozwój.
Na szczęście powyżej opisana zasada dotyczy również przeciwnej postawy umysłowej. Jeśli ma się pozytywne nastawienie do życia, to będzie się szczęśliwym, radosnym, spełnionym, a w konsekwencji będzie to przyciągać pozytywne zjawiska i rzeczy.
Ponieważ z Napoleonem Hillem jestem za pan brat od wielu już lat, to wiem z doświadczenia jak ważna jest w życiu pozytywna postawa umysłowa. Nie spotkałem jeszcze człowieka, który zbudował szczęśliwe życie w oparciu o negatywne nastawienie do otaczającego go świata. Natomiast widziałem wielu, którzy zaprzepaścili swoje życie negatywną postawą umysłu.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s