Dobre wzorce

Zazdrość i zawiść należą do najbardziej destrukcyjnych emocji. Nic tak nie dewastuje naszego umysłu jak te dwie negatywne cechy. Są one bardzo charakterystyczne dla osób pesymistycznie postrzegających rzeczywistość. Prowadzą do pogłębiania się takiej postawy, jak i do kształtowania złych relacji międzyludzkich. Zamiast zazdrościć trzeba spróbować wdrażać dobre wzorce.
Tak się złożyło, moi dwaj bliscy przyjaciele z lat młodzieńczych osiągnęli sukcesy w założonych przez siebie prywatnych biznesach. Trzeba przyznać, że wtedy na posadzie państwowej powodziło mi się znacznie gorzej… W dorosłym życiu nasze ścieżki się rozeszły, lecz dość regularnie się spotykaliśmy. Zawsze byli dla mnie mili i chętni do wszelakiej pomocy. Przebywanie wśród nich, radowanie się ich sukcesem, kibicowanie im w zdobywaniu kolejnych, działało na mnie motywująco i mobilizująco. Czerpałem garściami z ich pozytywnej energii, budowałem w swoim umyśle swoją własną pozytywną postawę. Uczyłem się na ich sukcesach i porażkach. Zawsze im dobrze życzyłem…
Poskutkowało…!!! Dziś jestem spełnionym zawodowo człowiekiem, który zrealizował się w państwowej firmie, w korporacji i w prywatnym biznesie.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s